şebin ceviz fidanı

Ceviz fidanları içinde en çok verim veren yerli cins ceviz fidanlarındandır.

Ancak şebin ceviz fidanı hastalıklara karşı dayanıksızdır. İç kurdu hastalığını önlemek için düzenli olarak ilaçlanması gerebilir. Sulama ve güneş yanıklığına karşın oldukça hassas olduğundan dolayı bakım ister.

Şebinin ince kabuklu olması erken meyve vermesi ve iç cevizinin kabuktan kolay ve bütün olarak çıkması salkımda en az 2-4 adet meyve bulunması şebin ceviz fidanını diğer türlerden ayırır.

Dikkat edilmesi geren birkaç önemli husus vardır.Tozlayıcı olarak Bilecik YADA Yalova-3 kullanmanızı tavsiye ederiz.

bilecik ceviz fidanı

Aşılı Bilecik Ceviz Fidanı Meyvesinin ince kabuklu ve içinin dolgun olması aynı zamanda da kaliteli meyve vermesi bu cinsin yerli fidan cevizleri arasında popüler yapar ve daha çok tercih edilir.

Özellikle ekildiği yer yetiştirme bölgelerine uygunsa güzel verim verir. Bilecik ceviz fidanının ekimi kıyı bölgeleri hariç her bölgede yetiştirilebilir.Geç donlarının görüldüğü her yere uygundur.

Meyve salkımı 2-3’lü yan dallarında %30 meyve verir.

Bilecik şebin, Yalova-3 ve yavuz-1 çeşitleri ile tozlanır.

Ve eylül ayı sonunda hasat edip lezzetli cevizlerinizin tadına bakabilirsiniz.

yalova 1 ceviz fidanı

Aşılı ceviz fidanı Yalova 1'in kıyı kesimlere,Sahil kesimlerinde ekilmesi daha doğrudur.Diğer bölgelerde de yetişmesinde bir sakınca yoktur ama sahil kesimlerinde daha verimli olur.

Her iki türde de oldukça lezzetlidir.Yalova-4, Kaplan-86 ve Şebin çeşitleriyle tozlanır.Eylül ayı sonlarında hasat edilir. İçi dolgun ve kaliteli meyve verir.Özellikle geç donların görüldüğü yerlerde yetiştirilmesi tavsiye edilir.

Diğer cinlere nazaran daha erken çiçeklenir.Kuru veya taze olarak tüketilebilir.

YALOVA-3 CEVİZ FİDANI
Yalova-3 ceviz fidanı da Yalova-1 ceviz fidanı gibi ancak sahil bölgelerinde ekilmesi daha doğrudur. Kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Yalova-1, Bilecik ve Tokat-1 çeşitleriyle tozlanır. Böylece yıl boyu güzel verim sağlayabilirsiniz.Erken çiçeklenir.Eylül ayı sonlarında hasat edilir.Dallarında salkım salkım meyve verir.

YALOVA-4  CEVİZ FİDANI
Meyveleri 2-5′li oluşur. Oldukça iyi verim verir.Kuru ceviz olarak tüketilmesi daha iyi olur.Eylül sonlarında hasat edilir. Yalova-1 çeşidi ile tozlanır. Yalova 4 ceviz fidanının Kıyı bölgelerde yetiştirilmesi tavsiye edilir. Yalova 4 ceviz fidanı ağaç gelişiminde Yayvan, dik dallı ağacı orta kuvvette gelişme gösterir.

kaman1 ceviz fidanı

Aşılı Kaman 1 ceviz fidanı Her yıl aynı verimi verir.

Kuru tüketime elverişlidir.Yıl sonunda çok meyve verdiğinden dolayı sizde bol ürün istiyorsanız bu cins ceviz fidanını tavsiye edilir.

Bol verimli olan kaman-1 ceviz fidanı bir dalda üzüm salkımı gibi çok sayıda meyve verdiğinden dolayı verimlidir.

Eylül ayı sonunda hasat edilir.

VATAN FİDANCILIK

vatan fidancılık

0541 813 88 30 - CENGİZ BAŞ

Sahil Yenice Köyü Bandırma Balıkesir 10200 Türkiye

SERTİFİKALARIMIZ

BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ

ZİRAAT BANKASI - 17 EYLÜL BANDIRMA ŞUBESİ 

TR 37 0001 0024 4648 3095 5150 09 - CENGİZ BAŞ

BANDIRMA POSTANE HESABI

6086705 -  CENGİZ BAŞ

Top of Page